Portal Finansowy e-Banki

Szukaj:


Zyskaj na zmienności dolara!

mBank uruchomił subskrypcję na lokaty strukturyzowane, których zysk uzależniony jest od kształtowania się kursu USD/PLN. Wyróżnikiem oferty jest możliwość samodzielnego wyboru przez Klienta strategii lokaty strukturyzowanej.

Od 20 do 26 marca br. trwają subskrypcje na 2-miesięczne LOKATY strukturyzowane Strefy USD, które oparte są o kurs USD/PLN. Lokaty te dają możliwość zarabiania na zmianach kursu dolara – Klient sam dokonuje wyboru, zgodnie z własnym przekonaniem o kształtowaniu się kursu USD/PLN na przestrzeni najbliższych dwóch miesięcy. mBank oferuje bowiem lokaty strukturyzowane oparte o spadek, wzrost lub stabilizację kursu dolara w przyjętym przedziale.

W ramach najnowszych subskrypcji oferowane są trzy lokaty strukturyzowane:

  • Lokata Strefa Wzrostu USD – zysk z lokaty uzależniony jest od kształtowania się kursu USD/PLN ogłaszanego przez NBP podczas 40 dni roboczych w okresie 30.03.2009 – 26.05.2009. Oprocentowanie naliczane jest za każdy dzień roboczy, w którym kurs USD/PLN będzie o co najmniej 0,10 PLN wyższy od kursu z dnia otwarcia lokaty. Według danych rynkowych z dnia 19 marca 2009 r. maksymalna wartość oprocentowania wyniosłaby 9,00% w skali roku. Ostateczna wartość zostanie ustalona w dniu 27 marca 2009 r. i będzie nie niższa niż 7,60%.
  • Lokata Strefa Spadku USD - zysk z lokaty uzależniony jest od kształtowania się kursu USD/PLN ogłaszanego przez NBP podczas 40 dni roboczych w okresie 30.03.2009 – 26.05.2009. Oprocentowanie naliczane jest za każdy dzień roboczy, w którym kurs USD/PLN będzie o co najmniej 0,15 PLN niższy od kursu z dnia otwarcia lokaty. Według danych rynkowych z dnia 19 marca 2009 r. Maksymalna wartość oprocentowania wyniosłaby 8,20% w skali roku. Ostateczna wartość zostanie ustalona w dniu 27 marca 2009 r. i będzie nie niższa niż 6,90%.
  • Lokata Strefa Stabilizacji USD – zysk z lokaty uzależniony jest od kształtowania się kursu USD/PLN ogłaszanego przez NBP podczas 41 dni roboczych w okresie 27.03.2009 – 26.05.2009. Oprocentowanie naliczane jest za każdy dzień roboczy, w którym kurs USD/PLN znajdzie się w przedziale +/- 5 groszy od kursu z dnia startu lokaty, czyli w dniu 27.03.2009 r. Według danych rynkowych z dnia 19 marca 2009 r. maksymalna wartość oprocentowania wyniosłaby 13,40% w skali roku. Ostateczna wartość zostanie ustalona w dniu 27 marca i będzie nie niższa niż 11,30%.

Inwestowanie w lokaty strukturyzowane w mBanku jest bardzo proste – wystarczy zalogować się do systemu transakcyjnego i wejść do zakładki „lokaty strukturyzowane” dostępnej na pierwszej stronie po zalogowaniu. Nie trzeba dopełniać żadnych dodatkowych formalności. Otwarcie lokaty strukturyzowanej w mBanku nie wiąże się z ponoszeniem żadnych opłat ani prowizji. Bezpłatne jest także zarządzanie lokatą. Oferta jest przeznaczona dla każdego Klienta – minimalna kwota wpłaty wynosi 1 000 PLN, przy całkowitej gwarancji zainwestowanych środków.

Lokaty strukturyzowane to kolejne rozwiązanie mBanku, które umożliwi uzupełnienie posiadanego portfela z aktywami. Takie rozwiązanie może w znaczący sposób podnieść atrakcyjność koszyka oszczędności pod kątem satysfakcjonującej Klienta stopy zwrotu. Lokaty strukturyzowane dają możliwość zarabiania polskim inwestorom na akcjach spółek notowanych nawet na odległych kontynentach, zagranicznych indeksach, towarach, walutach czy surowcach bez ponoszenia kosztów inwestycji, a przy jednoczesnej 100% ochronie powierzonego kapitału.

Dodaj komentarz:

    mBank

    mBank to otwarta platforma finansowa dla klientów indywidualnych i firm; dla tych, którzy chcą kontrolować swoje finanse w poczuciu realnych korzyści i wygody. mBank zapewnia dostęp do szerokiej oferty bankowej, ubezpieczeniowej oraz do usług inwestycyjnych i telekomunikacyjnych. Dążeniem mBanku jest ciągłe ulepszanie i poszerzanie gamy usług, dzięki którym Klienci będą mieć swobodny dostęp do najkorzystniejszej oferty.

    Sprawdź ofertę mBanku!

Inteligo