Portal Finansowy e-Banki

Szukaj:


Triumfatorzy 6.mBank Łódź Maratonu!

Zwycięzcami 6. mBank Łódź Maratonu są Polacy! W kategorii mężczyzn triumfował  Marcin Fehlau, który osiągnął wynik 2:18:10, ustanawiając nowy rekord łódzkiego maratonu. W kategorii kobiet wygrała Arleta Meloch z czasem 2:40:52. Ogółem w imprezie wzięło udział blisko 1200 osób, jest to rekordowa liczba biegaczy w historii mBank Łódź Maratonu.

Uczestnicy mBank Łódź Maratonu pobiegli w Łodzi już po raz szósty. Na dystansie maratonu pobiegło 426 zawodników. Najlepszy wśród mężczyzn okazał się Marcin Fehlau, który zyskał ponad 2 minutową przewagę nad Viktorem Starodubcevem z Ukrainy (2:20:53). Wśród kobiet triumfowała Arleta Meloch, wyprzedzając o siedem minut Wiolettę Urygę (2:47:30), obie zawodniczki pochodzą z Polski. Trzecią pozycję w kategorii mężczyzn zajął Aleksander Kiptacz z Ukrainy (2:27:33), a wśród kobiet Maria Butakova z Białorusii (2:56:08).
Zwycięzcy maratonu zdobyli po 12 000 zł, nagrody w 6. mBank Łódź Maratonie były równe dla kobiet i mężczyzn.

W półmaratonie najlepszy okazał się Anton Potockij z Ukrainy( 1:09:14), wśród kobiet najlepsza okazała się Anna Andrzejak, która przybyła na metę z czasem 1:27:13.

Bieg charytatywny na 10 km wygrał Maciej Waleczko z czasem 00:40:35.

W dniu łódzkiej imprezy na Rynku Manufaktury wiele atrakcji czekało również na kibiców – koncert zespołu Dustplastic, pokazy sportowe klubu Gymnasion, pokazy wokalno-taneczne oraz konkursy i animacje dla publiczności. Kulminacyjnym wydarzeniem wieczornym, podsumowującym 6. mBank Łódź Maraton był koncert zespołu Myslovitz.

Podczas biegu nie obyło się bez pewnych trudności – część biegaczy nie mogła pokonać dystansów zgodnie z wytycznymi trasy. W tej sprawie oficjalne stanowisko zajmą Organizator wykonawczy i dyrektor maratonu.

mBank kieruje podziękowania za wsparcie w organizacji imprezy do Urzędu Miasta Łodzi i Wydziału Sportu Urzędu Miasta Łodzi, Rudzkiego Klubu Sportowego, Klubu Biegacza „Arturówek” i łódzkiej Policji oraz goszczącej wydarzenie Manufakturze. Dziękuje również  partnerowi społecznemu, Łódzkiemu PCK oraz wolontariuszom.
Patronat medialny, który zapewnił wydarzeniu rozgłos lokalny, ogólnopolski i międzynarodowy, zapewliły łódzka Gazeta Wyborczej, telewizja TOYA, portale Onet.pl i Nasza-klasa.pl, www.maratonypolskie.pl i www.wszystkoobieganiu.com.pl oraz magazyn Vita i Runner’s Word.

Dodaj komentarz:

    mBank

    mBank to otwarta platforma finansowa dla klientów indywidualnych i firm; dla tych, którzy chcą kontrolować swoje finanse w poczuciu realnych korzyści i wygody. mBank zapewnia dostęp do szerokiej oferty bankowej, ubezpieczeniowej oraz do usług inwestycyjnych i telekomunikacyjnych. Dążeniem mBanku jest ciągłe ulepszanie i poszerzanie gamy usług, dzięki którym Klienci będą mieć swobodny dostęp do najkorzystniejszej oferty.

    Sprawdź ofertę mBanku!

Inteligo