Portal Finansowy e-Banki

Szukaj:


Rafineria mBanku

mBank uruchomił subskrypcję na lokatę strukturyzowaną, dzięki której zarabia się przy umiarkowanym wzroście cen kontraktu terminowego na ropę naftową.

Od 9 do 20 kwietnia 2009 r. trwa subskrypcja na 6-miesięczną LOKATĘ strukturyzowaną Rafineria Zysku. Lokata ta daje możliwość zarabiania na umiarkowanym wzroście cen kontraktów terminowych na ropę naftową Brent o najbliższym terminie wygaśnięcia.

Ważnym czynnikiem, wpływającym obecnie na ceny ropy naftowej, są dane dotyczące wielkości zapasów tego surowca – rynek oczekuje sygnałów stabilizacji lub zmniejszenia się poziomu zapasów. Nie bez wpływu na rynek ropy pozostaje również kurs EUR/USD, którego spadek do poziomu 1,35 w ostatnim czasie przyczynił się do znacznego wzrostu cen ropy – mówi Monika Chwiedziewicz, Menedżer ds. Produktów Inwestycyjnych mBanku. Maksymalne oprocentowanie Lokaty Rafineria Zysku może wynieść nawet do 26,91% w skali roku przy założeniu 54% partycypacji – dodaje Monika Chwiedziewicz..

Klient otrzyma odsetki od lokaty w przypadku, gdy zostaną spełnione łącznie następujące dwa warunki:

1. Cena kontraktu terminowego na ropę naftową Brent o najbliższym terminie wygaśnięcia, notowanego na giełdzie Intercontinental Exchange w dniu 19.10.2009 wzrośnie powyżej poziomu początkowego, czyli 110% wartości tego instrumentu z dnia otwarcia lokaty.

2. W trakcie trwania lokaty cena kontraktu terminowego na ropę naftową Brent o najbliższym terminie wygaśnięcia, notowanego na giełdzie Intercontinental Exchange ani razu nie wzrośnie o więcej niż 35% w stosunku do ceny tego instrumentu z dnia otwarcia lokaty.

Wskaźnik partycypacji według danych rynkowych z dnia 08.04.2009 r. wyniósłby 54%. Ostateczna wysokość wskaźnika partycypacji zostanie ustalona w dniu 21.04.2009 i będzie nie niższa niż 46%.

Wysokość odsetek, jakie zostaną wypłacone na zakończenie inwestycji zależy od kształtowania się ceny ropy naftowej Brent i jest obliczana zgodnie z wzorem umieszczonym w serwisie mBanku.

Inwestowanie w lokaty strukturyzowane w mBanku jest bardzo proste – wystarczy zalogować się do systemu transakcyjnego i wejść do zakładki „lokaty strukturyzowane” dostępnej na pierwszej stronie po zalogowaniu. Nie trzeba dopełniać żadnych dodatkowych formalności. Otwarcie lokaty strukturyzowanej w mBanku nie wiąże się z ponoszeniem żadnych opłat ani prowizji. Bezpłatne jest także zarządzanie lokatą. Oferta jest przeznaczony dla każdego Klienta – minimalna kwota wpłaty wynosi 1 000 PLN.

Lokaty strukturyzowane to kolejne rozwiązanie mBanku, które stanowi doskonałe uzupełnienie posiadanego portfela z aktywami. Lokaty strukturyzowane dają możliwość zarabiania polskim inwestorom na akcjach spółek notowanych nawet na odległych kontynentach, zagranicznych indeksach, towarach czy surowcach bez ponoszenia kosztów inwestycji, a przy jednoczesnej pełnej ochronie kapitału.

Inwestując na rynku kapitałowym z wykorzystaniem opcji nasze aktywa nigdy nie spadną.

Lokata strukturyzowana to alternatywa do tradycyjnych lokat. Łączy w sobie cechy standardowej lokaty bankowej (określony czas inwestycji, ochrona powierzonego kapitału) oraz inwestycji na rynku kapitałowym (możliwość uzyskania dodatkowego zysku z części opcyjnej).

Klienci mBanku mogą inwestować swoje środki również w fundusze i akcje, za pośrednictwem wygodnego i bezpłatnego narzędzia w postaci Supermarketu Funduszy Inwestycyjnych (SFI) oraz eMAKLERA. mBank proponuje także rachunek oszczędnościowy eMAX plus oraz lokaty terminowe.

Dodaj komentarz:

    mBank

    mBank to otwarta platforma finansowa dla klientów indywidualnych i firm; dla tych, którzy chcą kontrolować swoje finanse w poczuciu realnych korzyści i wygody. mBank zapewnia dostęp do szerokiej oferty bankowej, ubezpieczeniowej oraz do usług inwestycyjnych i telekomunikacyjnych. Dążeniem mBanku jest ciągłe ulepszanie i poszerzanie gamy usług, dzięki którym Klienci będą mieć swobodny dostęp do najkorzystniejszej oferty.

    Sprawdź ofertę mBanku!

Inteligo