Portal Finansowy e-Banki

Szukaj:


Przenoszenie rachunku do mBanku

mBank wprowadził kolejne rozwiązania dla osób zmieniających rachunek bankowy. Od nowego roku zmiana banku jest jeszcze prostsza.

Z początkiem stycznia 2010 r. weszła w życie rekomendacja Związku Banków Polskich, określająca dobre praktyki w zakresie przenoszenia rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych. Dzięki niej Klienci indywidualni mogą liczyć na pomoc banków przy zmianie kont. Od 1 stycznia br. pełne wsparcie gwarantuje swoim Klientom także internetowy mBank, który uzupełnił pakiet rozwiązań związanych ze zmianą rachunku (wprowadzony jeszcze w 2009 r.).

Aby przenieść rachunek do mBanku wystarczy wypełnić specjalny formularz i przekazać go do Banku za pośrednictwem internetu (na www.mBank.pl), mLinii (pod numerem 0 801 300 800) lub tradycyjnej poczty. W dokumencie należy określić m.in. zakres przenoszonych usług z dotychczas prowadzonego konta.

W czym pomoże mBank?

  • W ramach procesu przeniesienia mBank ustawi nowy rachunek Klienta, uzupełniając go o listę zleceń stałych i poleceń zapłaty wykorzystywanych w ramach wcześniejszego konta.
  • Pomoże zamknąć stare konto.
  • W imieniu Klienta poinformuje o nowym numerze rachunku Urząd Skarbowy, ZUS, pracodawcę i inne wskazane instytucje.

Wszystkie czynności będą realizowane przez Bank na wniosek Klientów. Dodatkowo dla ich wygody uruchomiono specjalny serwis telefoniczny w ramach mLinii, gdzie konsultanci informują o etapach przeniesienia rachunku (dostępny pod numerem 42 664 74 78).

Jak mBank pomagał do tej pory?

Wprowadzony proces nie jest jedynym, ułatwiającym uruchomienie rachunku w mBanku. Jeszcze w listopadzie 2009 r. Klienci otrzymali możliwość samodzielnego importowania list odbiorców i zleceń stałych za pośrednictwem systemu transakcyjnego (dane można wprowadzić np. na podstawie historii rachunku prowadzonego w innym banku).

Do przeniesienia rachunku mBank zachęcał także w czerwcu ub.r. prowadząc akcję ROR-Off. Także wtedy Klienci przenoszący się z innych banków otrzymywali wsparcie konsultantów infolinii oraz… możliwość wzięcia udziału w niecodziennym konkursie. Należało w sposób zabawny pokazać, w jaki sposób można zerwać z dotychczasowym bankiem. Klienci przesyłali filmy, zdjęcia i listy pożegnalne, a do najbardziej kreatywnych trafiły atrakcyjne nagrody.

Jakie założenia przyjął mBank przy tworzeniu procesu? – wypowiedź

Zasady związane z przenoszeniem rachunków, rekomendowane przez Związek Banków Polskich, dotyczą wszystkich banków. Od początku zakładaliśmy jednak, że mimo tej obligatoryjności proces można przygotować w taki sposób, aby był jak najbardziej przyjazny dla Klientów. Dlatego zdecydowaliśmy się udostępnić wygodny formularz w internecie oraz zaproponować pomoc asystentów na infolinii.
Zakładam, że z możliwości przeniesienia rachunku przy wsparciu banków mogą korzystać osoby niezadowolone z wysokości opłat i prowizji pobieranych za dotychczasowy rachunek. Liczymy, że skorzystają one z oferty banków, w których najważniejsze usługi są zawsze bezpłatne – tak jak w mBanku.
Warto zaznaczyć, że w naszym przypadku istotna jest nie tylko kwestia braku opłat. Klienci zwracają bowiem uwagę również na takie elementy, jak funkcjonalność serwisu transakcyjnego oraz parametry oferty kredytowej i inwestycyjnej. Wszystkie te elementy decydują o tym, że jesteśmy bankiem pierwszego wyboru dla większości z ponad 2 mln naszych Klientów. Ważne jest także to, że według badania CBM Indicator mBank jest najczęściej polecanym bankiem przez Klientów w Polsce
- Jacek Iljin, dyrektor biura sprzedaży produktów podstawowych mBanku.

Dodaj komentarz:

    mBank

    mBank to otwarta platforma finansowa dla klientów indywidualnych i firm; dla tych, którzy chcą kontrolować swoje finanse w poczuciu realnych korzyści i wygody. mBank zapewnia dostęp do szerokiej oferty bankowej, ubezpieczeniowej oraz do usług inwestycyjnych i telekomunikacyjnych. Dążeniem mBanku jest ciągłe ulepszanie i poszerzanie gamy usług, dzięki którym Klienci będą mieć swobodny dostęp do najkorzystniejszej oferty.

    Sprawdź ofertę mBanku!

Inteligo