Portal Finansowy e-Banki

Szukaj:


Karta mBanku biletem wstępu!

mBank zaprasza swoich Klientów na kolejne spotkanie w ramach cyklu „Alfabet Literatury” w Poleskim Ośrodku Sztuki w Łodzi.

Spotkanie odbędzie się 28 października br. o godz. 18:00. Tym razem gościem mBanku i Ośrodka będzie Jurij Andruchowycz – laureat środkowoeuropejskiej nagrody Angelus. Ukraiński pisarz będzie promować swoją najnowszą książkę Tajemnica. Spotkanie poprowadzi Tadeusz Olszański -  publicysta tygodnika Polityka. Obu Panów łączy miasto: Stanisławów – Iwano-Frankowsk.

Na najbliższy wieczór autorski w Poleskim Ośrodku Sztuki Klienci mBanku nie muszą kupować biletu. Wystarczy jedynie, że przy wejściu okażą ważną kartę mBanku – kredytową, debetową lub wirtualną.

mBank jest mecenasem cyklu spotkań literackich „Alfabet Literatury” od 2003 roku. Na organizowanych przez Ośrodek spotkaniach autorskich gościli najwybitniejsi polscy aktorzy, reżyserzy, dziennikarze, pisarze oraz przedstawiciele świata nauki między innymi Władysław Bartoszewski, Andrzej Stasiuk, Jerzy Pilch, Olga Tokarczuk.

Społeczność jest dla mBanku jedną z podstawowych wartości. Dlatego od początku swojej działalności bank angażuje się w liczne przedsięwzięcia związane z edukacją, kulturą i aktywnym stylem życia, a także wspiera akcje charytatywne. mBank jest nie tylko sponsorem, mecenasem, czy darczyńcą, ale także inicjatorem wielu wydarzeń. Informacje o działaniach z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu mBanku są dostępne w serwisie mSpołeczność.

Informacje dodatkowe:

Jurij Andruchowycz – ukraiński poeta, prozaik, eseista i tłumacz.
Pochodzi z Iwano-Frankowska (Stanisławów). Ukończył studia w Ukraińskim Instytucie Poligrafii im. I. Fedorowa we Lwowie , a także studiował w Instytucie Literatury im. Gorkiego w Moskwie. Debiutował tomem wierszy Nebo i płoszczi. Tego samego roku wraz z Wiktorem Neborakiem i Ołeksandrem Irwańcem założył grupę poetycką Bu-Ba-Bu (Burłesk-Bałahan-Bufonada). Andruchowicz jest autorem powieści: Rekreacje, Moskowiada, Perwersja, Dwanaście kręgów. W Polsce ukazały się między innymi dwa tomy jego esejów: Erz-herz-perz i Ostatnie terytorium. Eseje o Ukrainie oraz napisana wspólnie z Andrzejem Stasiukiem Moja Europa. Dwa eseje o Europie zwanej Środkową. W 2005 roku nagrał płytę Andruchoid, w której recytuje swoje wiersze do muzyki Mikołaja Trzaski. Jurij Andruchowycz jest laureatem Nagrody Herdera, Nagrody Europejskiego Porozumienia Leipziger Buch Preize. W 2006 roku odebrał nagrodę Angelus we Wrocławiu.

Tadeusz Olszański, fragmenty recenzji Tajemnicy:

„To już piąta tłumaczona na polski książka 48-letniego pisarza, poety i ukraińskiego barda w jednej osobie Jurija Andruchowycza.

Wbrew tajemniczemu tytułowi jest to pełnokrwista powieść o nim samym – portret literacki skreślony w formie fikcyjnej rozmowy z niemieckim krytykiem literackim i dziennikarzem Egonem Altem. I jedynie ten formalny chwyt jest fikcją, bo rzecz w całości jest przejmującą spowiedzią przed sobą samym. Andruchowycz wyrusza z Iwano-Frankowska, z miasta, w którym się urodził i które pieszczotliwie nazywa Frankiem (lub – tak jak za polskich czasów – Stanisławowem), aby przez Lwów, Kijów, Moskwę, Monachium, Berlin i cały otworzony przed nim po pierestrojce świat do swego ukochanego Franka wrócić.

Tajemnica to świetnie napisana, odkrywcza w swoim sposobie, autobiograficzna powieść, którą czyta się jednym tchem. I długo pamięta!”

Dodaj komentarz:

    mBank

    mBank to otwarta platforma finansowa dla klientów indywidualnych i firm; dla tych, którzy chcą kontrolować swoje finanse w poczuciu realnych korzyści i wygody. mBank zapewnia dostęp do szerokiej oferty bankowej, ubezpieczeniowej oraz do usług inwestycyjnych i telekomunikacyjnych. Dążeniem mBanku jest ciągłe ulepszanie i poszerzanie gamy usług, dzięki którym Klienci będą mieć swobodny dostęp do najkorzystniejszej oferty.

    Sprawdź ofertę mBanku!

Inteligo