Portal Finansowy e-Banki

Szukaj:


Gorączka Złota w mBanku

mBank zachęca Klientów do zakładania lokaty strukturyzowanej, której zysk zależny jest od umiarkowanego wzrostu cen złota.

Od 10 do 23 marca br. trwa subskrypcja na 6-miesięczną LOKATĘ strukturyzowaną Gorączka Złota. Lokata daje możliwość zarabiania na umiarkowanym wzroście cen złota na popołudniowym fixingu w Londynie.

W czasach globalnego pogorszenia sytuacji na rynkach finansowych zainteresowanie inwestorów złotem wzrasta. Jest ono uważane za bezpieczną lokatę nadwyżek w okresie niepewności. Ponadto inwestycja w złoto stała się sposobem na przeniesienie aktywów z rynku akcji oraz szeroko pojętego rynku surowcowego. Rządy wielu państw postanowiły zasilić rynek ogromnymi sumami w postaci pakietów stymulacyjnych, co w dłuższym horyzoncie może przyczynić się do wzrostu inflacji. Dodatkowo produkcja złota na świecie wykazuje tendencję spadkową. W okresie 2000-2008 spadek ten wyniósł ponad 8%. Eksperci podkreślają, że bez kolejnych odkryć produkcja złota będzie nadal się zmniejszać – mówi Monika Chwiedziewicz, Menedżer ds. Produktów Inwestycyjnych mBanku. Lokata Gorączka Złota umożliwi Klientom otrzymanie bardzo wysokich zysków – maksymalne oprocentowanie lokaty może wynieść nawet 26% w skali roku – dodaje Monika Chwiedziewicz.

Klient otrzyma oprocentowanie od lokaty w przypadku, gdy zostaną spełnione łącznie następujące dwa warunki:

  • cena złota ogłaszana na popołudniowym fixingu w Londynie na zakończenie trwania lokaty wzrośnie powyżej 105% wartości tego instrumentu z dnia otwarcia lokaty,
  • w okresie od 24.03.2009 do 21.09.2009 cena złota ani razu nie wzrośnie o więcej niż 32% w stosunku do ceny tego instrumentu z dnia otwarcia lokaty.

Wysokość odsetek, jakie zostaną wypłacone na zakończenie inwestycji zależy od kształtowania się cen złota i jest obliczana zgodnie z wzorem umieszczonym na stronie serwisu mBanku.

Inwestowanie w lokaty strukturyzowane w mBanku jest bardzo proste – wystarczy zalogować się do systemu transakcyjnego i wejść do zakładki „lokaty strukturyzowane” dostępnej na pierwszej stronie po zalogowaniu. Nie trzeba dopełniać żadnych dodatkowych formalności. Otwarcie lokaty strukturyzowanej w mBanku nie wiąże się z ponoszeniem żadnych opłat ani prowizji. Bezpłatne jest także zarządzanie lokatą. Oferta jest przeznaczony dla każdego Klienta – minimalna kwota wpłaty wynosi 1 000 PLN, a powierzony kapitał jest gwarantowany w 100%.

Lokaty strukturyzowane to kolejne rozwiązanie mBanku, które umożliwia dywersyfikację portfela z aktywami. Lokaty strukturyzowane dają możliwość zarabiania polskim inwestorom na akcjach spółek notowanych nawet na odległych kontynentach, zagranicznych indeksach, towarach czy surowcach bez ponoszenia kosztów inwestycji, a przy jednoczesnej pełnej ochronie kapitału.

Inwestując na rynku kapitałowym, z wykorzystaniem opcji, aktywa Klientów nigdy nie spadną. Lokata strukturyzowana to alternatywa do tradycyjnych lokat. Łączy w sobie cechy standardowej lokaty bankowej (określony czas inwestycji, ochrona powierzonego kapitału) oraz inwestycji na rynku kapitałowym (możliwość uzyskania dodatkowego zysku z części opcyjnej).

Dodaj komentarz:

    mBank

    mBank to otwarta platforma finansowa dla klientów indywidualnych i firm; dla tych, którzy chcą kontrolować swoje finanse w poczuciu realnych korzyści i wygody. mBank zapewnia dostęp do szerokiej oferty bankowej, ubezpieczeniowej oraz do usług inwestycyjnych i telekomunikacyjnych. Dążeniem mBanku jest ciągłe ulepszanie i poszerzanie gamy usług, dzięki którym Klienci będą mieć swobodny dostęp do najkorzystniejszej oferty.

    Sprawdź ofertę mBanku!

Inteligo