Portal Finansowy e-Banki

Szukaj:


Globalne inwestycje z WIOF w mBanku

mBank udostępnił na platformie Supermarketu Funduszy Inwestycyjnych (SFI) kolejne subfundusze zarządzane przez World Investment Opportunites Funds SICAV (WIOF), rynków nieodkrytych i nierozwiniętych.

Na platformie SFI mBanku, od 23 kwietnia br. dostępne są parasolowe fundusze typu multimanager:

 • WIOF Pakistan Performance Fund,
 • WIOF Ukraine Performance Fund,
 • WIOF South-East Asia Performance Fund,
 • WIOF African Performance Fund,
 • WIOF China – India Performance Fund,
 • WIOF Middle East Performance Fund.

Minimalna kwota pierwszej i kolejnej wpłaty do subfunduszy to 1 000 PLN.

Dzięki subfunduszom Klienci mają dostęp do rynków na całym świecie i zarządzających z najlepszych lokalnych podmiotów o wieloletnim doświadczeniu w inwestowaniu środków pieniężnych. Tak zorganizowany proces zarządzania subfunduszami pozwala na wyszukiwanie najlepszych, nierozwiniętych a co za tym idzie „niewyprzedanych” jeszcze rynków, a następnie na dokonywanie zakupów po cenach realnych. Zaletą takiego rozwiązania jest także możliwość przenoszenia środków w ramach subfunduszy WIOF bez żadnych opłat za zamianę, a dodatkowo otwarcie swojego portfela na nowe spektrum inwestycji.

mBank po raz kolejny rozszerza liczbę dostępnych funduszy za pośrednictwem Supermarketu Funduszy Inwestycyjnych. W ten sposób Klienci mogą jeszcze lepiej zdywersyfikować swoje portfele inwestycyjne – mówi Monika Chwiedziewicz, Manager ds. Produktów Inwestycyjnych w mBanku. W czasie, gdy inwestorzy poszukują atrakcyjnych rynków, na których można zarabiać zaproponowaliśmy produkty oparte na wciąż młodych i świeżych inwestycjach rynków akcji. Proponujemy m.in. inwestowanie w takie rynki jak Bliski Wschód, Pakistan czy rynki Czarnego Lądu – dodaje Monika Chwiedziewicz.

World Investment Opportunities Funds SICAV („WIOF”) jest rodziną 34 subfunduszy utworzonych w Luksemburgu i skierowanych do klientów w regionie Europy Centralnej i Wschodniej. WIOF oferuje swoim klientom wiele korzyści. Jedna z nich to Multi-Management - proces selekcji, wykorzystujący zróżnicowany zakres rodzajów strategii i stylów zarządzania. Dla WIOF SICAV pracują najbardziej operatywni menedżerowie (firmy zarządzające aktywami) zarówno z Europy jak i Stanów Zjednoczonych.

Supermarket Funduszy Inwestycyjnych to wygodne oraz efektywne narzędzie pozwalające lokować środki pieniężne w fundusze inwestycyjne. Poprzez połączenie usługi inwestycyjnej z rachunkiem eKONTO, osoby korzystające z Supermarketu mają stały dostęp do systemu transakcyjnego i mogą w dowolnej chwili bezpłatnie dokonać zleceń nabycia, konwersji lub umorzenia jednostek uczestnictwa funduszy inwestycyjnych.

Dodaj komentarz:

  mBank

  mBank to otwarta platforma finansowa dla klientów indywidualnych i firm; dla tych, którzy chcą kontrolować swoje finanse w poczuciu realnych korzyści i wygody. mBank zapewnia dostęp do szerokiej oferty bankowej, ubezpieczeniowej oraz do usług inwestycyjnych i telekomunikacyjnych. Dążeniem mBanku jest ciągłe ulepszanie i poszerzanie gamy usług, dzięki którym Klienci będą mieć swobodny dostęp do najkorzystniejszej oferty.

  Sprawdź ofertę mBanku!

Inteligo