Portal Finansowy e-Banki

Szukaj:


Giganci Giełdy – zyskaj z najlepszymi!

mBank otwiera subskrypcję na lokatę strukturyzowaną, dzięki której można zarobić na wzroście wartości giełdowych kontraktów terminowych.

Zapisy na 9-miesięczną lokatę strukturyzowaną Giganci Giełdy trwają od 15 do 27 kwietnia br. Lokata daje możliwość zarabiania na wzroście wartości kontraktów terminowych na indeks WIG20 o najbliższym terminie wygaśnięcia.

Ostatnie tygodnie przyniosły poprawę nastrojów na rynkach kapitałowych. Wpłynęło na nie między innymi poprawa sytuacji na rynku nieruchomości w USA, zapowiedzi o kontynuacji zasilania światowej gospodarki dodatkową gotówką oraz przedstawienie przez sekretarza skarbu USA planu ratunkowego dla sektora finansowego. Reakcją na te i inne informacje było mocne odbicie giełd na całym świecie. Indeksy amerykańskie wzrosły o 42% od poziomów minimalnych z początku marca, podobnie jak indeksy akcji europejskich, zaś indeks Nikkei 225 zyskał 27%. Wraz z poprawiająca się oceną perspektyw gospodarki niemieckiej powinno się zmieniać  postrzeganie rynku polskiego i całego regionu Europy Środkowej i Wschodniej przez inwestorów zagranicznych. Prawdopodobnie oznacza to, że w perspektywie najbliższych tygodni warszawska giełda nadal będzie silniej skorelowana z rynkami rozwiniętymi niż wschodzącymi – mówi Monika Chwiedziewicz, Menedżer ds. Produktów Inwestycyjnych mBanku. – Początek roku, czyli czas kiedy kończy się lokata, często charakteryzuje się dużym ożywieniem na giełdzie (tzw. efekty stycznia), co może wpłynąć pozytywnie na wartość kontraktów terminowych na WIG20. Z tego względu strategia inwestycyjna Lokaty Giganci Giełdy  zakłada wzrost wartości kontraktów w perspektywie najbliższych 9 miesięcy. Według analiz Domu Inwestycyjnego BRE Banku, jeszcze w pierwszym półroczu 2009 WIG20 może wzrosnąć powyżej 2000 punktów. – dodaje.

Lokata strukturyzowana Giganci Giełdy daje możliwość zarabiania na wzroście wartości kontraktów terminowych na indeks WIG20 w przedziale 0 – 2X. Maksymalny zysk z inwestycji za okres trwania lokaty to X. Wartość aktywa bazowego obserwujemy w dniu startu lokaty (28.04.2009) oraz na koniec inwestycji (25.01.2010).

Okres trwania lokaty to 28.04.2009 – 27.01.2010.

Maksymalne oprocentowanie Lokaty Giganci Giełdy według danych rynkowych z dnia 14 kwietnia 2009 r. wyniosłoby 15% za okres trwania lokaty, czyli 20% w skali roku.

Inwestowanie w lokaty strukturyzowane w mBanku jest bardzo proste – wystarczy zalogować się do systemu transakcyjnego i wejść do zakładki „lokaty strukturyzowane” dostępnej na pierwszej stronie po zalogowaniu. Nie trzeba dopełniać żadnych dodatkowych formalności. Otwarcie lokaty strukturyzowanej w mBanku nie wiąże się z ponoszeniem żadnych opłat ani prowizji. Bezpłatne jest także zarządzanie lokatą. Oferta jest przeznaczony dla każdego Klienta – minimalna kwota wpłaty wynosi   1 000 PLN.

Lokaty strukturyzowane to kolejne rozwiązanie mBanku, stanowiące doskonałe uzupełnienie oferty inwestycyjnej i oszczędnościowej. Dają one polskim inwestorom możliwość zarabiania na akcjach spółek notowanych nawet na odległych kontynentach, zagranicznych indeksach, towarach czy surowcach bez ponoszenia kosztów inwestycji, a przy jednoczesnej pełnej ochronie kapitału.

Przypominamy, że Klienci mBanku mają szeroki wybór: mogą inwestować swoje środki w fundusze inwestycyjne za pośrednictwem wygodnego i bezpłatnego narzędzia w postaci Supermarketu Funduszy Inwestycyjnych (SFI); w akcje, poprzez eMAKLERA oraz korzystać z rachunków oszczędnościowych eMAX plus oraz tradycyjnych lokat terminowych.

Dodaj komentarz:

    mBank

    mBank to otwarta platforma finansowa dla klientów indywidualnych i firm; dla tych, którzy chcą kontrolować swoje finanse w poczuciu realnych korzyści i wygody. mBank zapewnia dostęp do szerokiej oferty bankowej, ubezpieczeniowej oraz do usług inwestycyjnych i telekomunikacyjnych. Dążeniem mBanku jest ciągłe ulepszanie i poszerzanie gamy usług, dzięki którym Klienci będą mieć swobodny dostęp do najkorzystniejszej oferty.

    Sprawdź ofertę mBanku!

Inteligo